Sztachety plastikowe składają się na balustradę z tworzywa sztucznego – plusy i minusy.

Kiedy sztachety plastikowe czyli  balustrady z tworzywa sztucznego z PCV pojawiły się na scenie w latach 70., zmieniły sposób produkcji balustrad. Problem z tradycyjnymi balustradami drewnianymi polegał na tym, że były one dość podatne na gnicie, rdzewienie i pękanie. W wielu przypadkach drewno musiałoby zostać całkowicie wymienione. Plastikowy styl wyeliminował wszystkie te problemy. Niestety, przez długi czas pojawiły się wątpliwości, czy balustrada z tworzywa sztucznego sprawdza się równie dobrze jak tradycyjne drewno.

To jest zdjęcie ze strony: https://ogrodzeniaplastikowe.pl/galeria-ogrodzen-akustycznych/
Przykładowe ogrodzenie plastikowe zbudowane ze sztachet plastikowych.

Wprawdzie wczesne tworzywa sztuczne pozostawiały wiele do życzenia, ale istniała obietnica łatwej konserwacji. Teraz plastik przezwyciężył niedociągnięcia, które niektórzy ślepo biorą za fakt. Faktem jest, że plastikowe szyny mogą spełnić niemal każdą standardową listę funkcjonalnych kryteriów wydajności. Systemy balustrad z tworzyw sztucznych winylowych są już dostępne i cieszą się dużą popularnością.

Jedną z głównych zalet balustrad z tworzyw sztucznych jest ich niski koszt w porównaniu z drewnem. Oczywiście istnieje wiele różnic w cenie i jakości między producentami. Mimo to zdecydowana większość systemów balustrad z tworzyw sztucznych mieści się w większości budżetów właścicieli domów. To prawda, że ​​możesz znaleźć bardzo drogą markę lub bardzo przystępny cenowo system wysokiej jakości, ale prawdopodobnie zawsze znajdzie się system, który spełni Twoje wymagania.

Sztachety plastikowe i ich kolejne zalety.

Kolejnym plusem plastikowych systemów balustrad jest ich dostępność. Nawet jeśli zdecydujesz się zbudować plastikowy taras, często możesz użyć winylu zamiast drewna. Drewno może być trudne do znalezienia, a w wielu przypadkach trzeba poczekać, aż się zepsuje i ulegnie uszkodzeniu, zanim będzie można zainstalować płytę winylową.

Nie musisz się też martwić o gnicie plastikowych balustrad. Podczas gdy niektóre drewno gnije z biegiem czasu, wiele materiałów z tworzyw sztucznych jest w ogóle odpornych na gnicie. To może sprawić, że plastik będzie doskonałym wyborem, jeśli chcesz wyglądać jak drewniana balustrada, ale nie chcesz jej konserwować. W rzeczywistości możesz nawet kupić plastikowe zestawy balustrad, które są dostarczane z ochronnym uszczelniaczem, aby Twoje sztachety plastikowe https://motokiermasz.pl/2021/06/14/sztachety-plastikowe-i-ich-zalety/ wyglądały  jak nowe. Należy pamiętać, że plastik to materiał, który z biegiem lat będzie się starzeć i upiększać, podobnie jak drewno.

Sztachety plastikowe jakie wybrać odpowiednie dla siebie.

Istnieje kilka ważnych wskazówek, o których należy pamiętać przy wyborze między systemami balustrad z tworzywa sztucznego a systemami balustrad winylowych. Po pierwsze, winyl nie zapewnia takiego samego stopnia bezpieczeństwa jak inne tworzywa sztuczne. Pamiętaj, że będziesz musiał mieć większe słupki dla cięższych, silniejszych osób, aby zainstalować winyl. Z drugiej strony przy poręczy z tworzywa sztucznego można używać niewielkich słupków i znacznie łatwiej jest z nich korzystać również mniejszym osobom.

Kolejną ważną różnicą między balustradą z tworzywa sztucznego a innymi materiałami jest konserwacja. Drewno gnije i psuje się i wymaga znacznie większej konserwacji niż plastik. Może również przyciągać owady, które nie są pożądane na twoim podwórku. Poza tym plastik nie wytrzymuje tak długo, jak wiele innych materiałów, takich jak winyl i metal. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz w obszarze, w którym temperatury mogą być bardzo niskie. Jeśli mieszkasz na obszarze o bardzo mroźnych zimach, plastik może nie być dobrym wyborem, ponieważ nie wytrzyma niskich temperatur.

Kolejną wadą używania plastikowych balustrad jest to, że nie wygląda ona tak ładnie. Wiele osób jest zniechęconych plastikiem, nawet jeśli szukają rodzaju materiału do wykorzystania na swoich podwórkach. Mimo że winyl wygląda o wiele ładniej niż drewno, wielu decyduje się na użycie plastikowych balustrad, ponieważ nie podoba im się pomysł, by umrzeć lub zmienić kolor. Ponadto istnieją pewne obawy związane z rozkładaniem się plastiku z biegiem czasu. Ponieważ ulega pogorszeniu, wiele firm maluje stare plastikowe balustrady, aby chronić je przed słońcem i zanieczyszczeniami.

 

Powrót do strony głównej