złamany pendrive odzyskiwanie danych Jak wykonać Android Data Recovery

Jeśli straciłeś ważny plik ze swojego telefonu z systemem Android, musisz znaleźć sposób, aby go odzyskać. Po pierwsze, musisz przestać używać telefonu do przechowywania nowych danych. Obejmuje to nagrywanie filmów, aktualizowanie aplikacji i pobieranie nowych rzeczy. W niektórych przypadkach dane są nadpisywane, co powoduje trwałą utratę usuniętego pliku.

Odzyskaj skasowane pliki

Jeśli usunąłeś plik na swoim urządzeniu z systemem Android, możesz się zastanawiać, czy możliwe jest jego odzyskanie. W rzeczywistości można to zrobić za pomocą narzędzia do odzyskiwania danych, aby to zrobić. Programy te skanują w poszukiwaniu usuniętych danych i wymieniają je w kategoriach dla łatwej nawigacji. Użytkownicy mogą nawet wybrać konkretne pliki do odzyskania i zapisać je na swoim komputerze.

Pierwszym krokiem do odzyskania usuniętych plików z urządzenia z systemem Android jest sprawdzenie, czy istnieje kopia zapasowa. Ponieważ urządzenia z systemem Android nie mają kosza do przechowywania usuniętych plików, ważne jest, aby znaleźć i przywrócić kopie zapasowe lokalne lub Cloud. Będziesz musiał wybrać, który z nich ma pliki, które chcesz odzyskać.

Jeśli przypadkowo usunąłeś ważny plik z telefonu z systemem Android, nie powinieneś wpadać w panikę. Miejsce w pamięci pozostanie wolne przez resztę czasu. Jeśli niedawno zaktualizowałeś swój telefon, usunięte pliki mogły zostać nadpisane przez nowe dane. Jeśli chcesz je odzyskać, będziesz potrzebował programu, który pomoże Ci odzyskać usunięte pliki. Na szczęście jest kilka opcji dostępnych dla Ciebie.

Po pobraniu programu do odzyskiwania danych, podłącz urządzenie z systemem Android do komputera. Program rozpozna kartę SD. Wybierz typ pliku, którego szukasz, i kliknij przycisk „Odzyskaj”, aby je przywrócić. Można również wybrać, aby zrobić „Deep Scan”, jeśli chcesz szukać głębiej więcej plików. Jednak proces ten może zająć trochę czasu, jeśli masz dużą pojemność pamięci karty SD.

Oprogramowanie do odzyskiwania danych ma wiele przydatnych narzędzi i przywróci usunięte dane bez utraty jakości lub utraty. Po zainstalowaniu programu, podłącz urządzenie z systemem Android do komputera za pomocą kabla USB. Upewnij się, że włączyłeś debugowanie USB na swoim urządzeniu, a także na komputerze. Gdy program zakończy skanowanie urządzenia z Androidem, będziesz musiał wybrać rodzaj plików, które chcesz odzyskać.

Skanowanie w poszukiwaniu określonych typów plików

Podczas odzyskiwania danych z urządzeń z systemem Android można wybrać skanowanie pamięci wewnętrznej urządzenia lub pamięci zewnętrznej (karty SD lub karty microSD). W tym celu istnieje kilka opcji. Na przykład możesz wybrać skanowanie w poszukiwaniu określonych typów plików. W ten sposób można wybrać tylko te dane, które chcesz odzyskać. Inną opcją jest skanowanie dla określonych typów plików i wybrać tylko te pliki. Jest to przydatne, jeśli próbujesz odzyskać zdjęcia, kontakty lub dokumenty. Jednak może to zająć dużo czasu dla programu do skanowania urządzenia.

Aby użyć programu do odzyskiwania danych z Androida, musisz mieć uprawnienia roota na urządzeniu. Następnie musisz podłączyć urządzenie do komputera i włączyć tryb „Mass Storage”. Spowoduje to rozpoczęcie procesu skanowania. Po zakończeniu procesu skanowania oprogramowanie pokaże Ci pliki, które są przechowywane na urządzeniu. Im dłużej trwa proces, tym więcej plików zostanie znalezionych.

Następnym krokiem jest wybór typu pliku, który chcesz odzyskać. Oprogramowanie będzie rozpoznawać pliki na podstawie ich sygnatury. W ten sposób może odzyskać pliki, które są uszkodzone lub nadpisane. Oprogramowanie może nawet odzyskać dane z nadpisanych tablic partycji. To sprawia, że jest to realna opcja, jeśli chcesz przywrócić pewien typ pliku, który został usunięty.

Inną opcją odzyskiwania danych z urządzenia z systemem Android jest użycie aplikacji do odzyskiwania danych z systemu Android, która może skanować w poszukiwaniu określonych typów plików. Programy te są przydatne, jeśli chcesz odzyskać dane z urządzenia z systemem Android, które zostało sformatowane lub utracone. Nie powinieneś jednak próbować używać swojego urządzenia, dopóki nie odzyskasz danych. W przeciwnym razie ryzykujesz ich utratę na zawsze.

Skanowanie w poszukiwaniu wszystkich plików

Być może zastanawiasz się, jak wykonać pełny skan urządzenia z systemem Android. Możesz to zrobić za pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych. Programy te są w stanie przeskanować wszystkie rodzaje plików i wyświetlić je w kategoriach. Dzięki temu możesz wybrać pliki, które chcesz odzyskać. Po wybraniu danych, które chcesz, możesz następnie wybrać miejsce, w którym chcesz je zapisać.

Możesz także użyć programu do odzyskiwania danych Androida, aby odzyskać usunięte pliki z karty SD. Jedynym minusem tej metody jest to, że musisz zakorzenić swoje urządzenie, aby go użyć. Po zrootowaniu telefonu z Androidem, pobierz oprogramowanie do odzyskiwania danych. Po zainstalowaniu oprogramowania postępuj zgodnie z kreatorem, aby odzyskać swoje pliki. Zauważ, że ta metoda jest najlepsza dla plików przechowywanych na kartach pamięci, a nie wewnętrznie w telefonie.

Gdy pobierzesz program do odzyskiwania danych Recuva dla Androida, przeszuka on wybraną przez Ciebie lokalizację w poszukiwaniu Twoich danych. Być może będziesz musiał chwilę poczekać, aż program zakończy ten proces. Gdy już to zrobi, będziesz mógł podejrzeć odzyskane pliki. Jeśli dane są nadal nienaruszone, możesz zdecydować się na ich przywrócenie. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze można odzyskać dane z uszkodzonej lub zainfekowanej karty SD. Jeśli tak jest, prawdopodobnie będziesz musiał użyć lepszego oprogramowania do odzyskania danych.

Po zainstalowaniu programu do odzyskiwania danych z systemu Android, będziesz musiał podłączyć urządzenie do komputera. Gdy komputer wykryje urządzenie, program przeanalizuje pamięć wewnętrzną i pamięć masową SD. Następnie będziesz musiał dać programowi pozwolenie na wykonanie tego procesu. Po tym, możesz rozpocząć skanowanie. Proces ten trwa zwykle kilka sekund, w zależności od rozmiaru plików. Ważne jest, aby upewnić się, że bateria jest co najmniej 20% przed rozpoczęciem skanowania.

Skanowanie wszystkich plików w trybie standardowym

Pierwszym krokiem w procesie odzyskiwania danych z systemu Android jest uruchomienie programu. Spowoduje to przeskanowanie urządzenia i pokazanie plików i folderów, które zostały usunięte. Możesz również wybrać konkretne pliki do odzyskania. Jeśli potrzebujesz przywrócić konkretny plik, możesz użyć opcji zaawansowanego wyszukiwania. To pomoże Ci wybrać konkretne pliki i foldery, które chcesz odzyskać.

Alternatywnie możesz użyć trybu zaawansowanego oprogramowania do odzyskiwania danych Androida. W tym trybie oprogramowanie wykona dokładne wyszukiwanie wszystkich plików i folderów na urządzeniu. Ten tryb zajmie więcej czasu niż tryb standardowy, ale znajdzie więcej plików.

Następnie przejdź do okna głównego programu Recoverit. Karta SD powinna pojawić się wśród innych napędów pamięci masowej. Karta SD Androida znajduje się w sekcji „Urządzenia zewnętrzne”. Wybierz ją i postępuj zgodnie z podpowiedziami. Program poprosi Cię o wybranie typów plików do wyszukiwania i miejsca ich przechowywania.

Można również zdecydować się na zawężenie wyszukiwania w oparciu o konkretne typy plików, takich jak zdjęcia, aby zaoszczędzić czas. Robiąc to, będzie można odzyskać pliki, które trzeba bez tracenia zbyt wiele czasu na innych rodzajów danych. Można również wybrać do skanowania telefonu wewnętrznej lub zewnętrznej pamięci masowej bez karty SD.

Po wykonaniu Skanowania dla wszystkich plików w trybie Standard, można odzyskać różne pliki, w tym obrazy, audio i wideo. Pliki o różnych formatach mogą być odzyskane, w tym JPG, TIFF, GIF i BMP. Niektóre narzędzia do odzyskiwania danych Android obsługuje również pliki XLS.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]